#1 Andreas Wellinger

Jak karierę rozpoczynał obecny mistrz olimpijski w skokach narciarskich? Dlaczego uznawany jest za jednego z najsympatyczniejszych sportowców? Jakiemu klubowi piłkarskiemu kibicuje Wellinger? To wszytsko dowiesz się w tym wpisie. ;)
Andreas Wellinger urodził się 28 sierpnia 1995 roku w Ruhpolding, jest to miejscowość znana przede wszystkim ze skoczni narciarskich jakie się tam mieszczą. Pięciokrotnie organizowano tam mistrzostwa świata w biathlonie. Jego ojciec początkowo także skakał na nartach, jednakże ostatecznie został narciarzem alpejskim.
Niemiecki sportowiec zaczynał swoją przygodę ze sportem jako kombinator norweski, aczkolwiek nie udało mu się przebić do czołówki, gdyż zajmował miejsca w piątej dziesiątce. W roku 2011 wystąpił po raz pierwszy na arenie międzynarodowej jako skoczek. 24 listopada 2012 roku w Lillehammer zadebiutował w Pucharze Świata, gdzie zajął piąte miejsce, równocześnie zdobywając swoje pierwsze, premierowe punkty. 9 grudnia tego samego roku, w Krasnej Polanie pierwszy raz stanął na podium zajmując 3 miejsce. Na pierwsze zwycięstwo musiał on czekać do 16 stycznia 2014 roku, kiedy to wygrał konkurs w Wiśle. Dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata, vice-mistrz świata w lotach, vice-mistrz świata juniorów, a także zwycięzca Letniego Grand Prix. To tylko niektóre osiągnięcia reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. Na kolejne tytuły Andi ma szansę już w sobotę oraz w poniedziałek, właśnie wtedy powalczy on o kolejne medale igrzysk olimpijskich.