Michy Batshuayi, czyli wielka nadzieja i talent

W sezonie 2016/2017 Pierre Emerick Aubameyang został królem strzelców Bundesligi zdobywając w niej 31 bramek. Za jego plecami znajdowały się takie nazwiska jak Lewandowski, Modeste czy Werner. Gabończyk trafił również wtedy do drużyny sezonu całych rozgrywek. W ostatnich miesiącach  zaś, napastnik zaczął sprawiać wiele problemów swojemu klubowi, co przyczyniło się do jego transferu. 31. stycznia 2018 roku piłkarz zmienił żółto-czarny trykot na czerwoną koszulkę z armatą, przechodząc do drużyny Kanonierów.
W Dortmundzie pojawił się więc duży problem, jako że nie było godnego następcy tak świetnego strzelca. Niby w kadrze klubu był Maximilian Philipp, który świetnie rozpoczął ten sezon, gdyż zdobył kilka ważnych bramek, można było także wskazać Andre Schürrle, który ma za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Niemiec, ale nie znajdował się on w odpowiedniej dyspozycji. W BVB zaczęły się więc  poszukiwania nowego gracza i tak na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu przybył Michy Batshuayi, który fenomenalnie wkomponował się w skład piłkarzy z Westfalii.
W ramach 21. kolejki rozgrywek ligi niemieckiej Belg zaliczył wymarzony debiut na RheinEnergieStadion, gdzie zapewnił Borussi trzy punkty. Mecz był wyrównany, obie drużyny atakowały, lecz w 35. minucie spotkania Batshuayi popisał się swoim piłkarskim  kunsztem w polu karnym i wyprowadził Borussen na prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę, lecz nie cieszyli się długo z remisu, gdyż debiutant skierował piłkę do siatki po raz drugi, całe spotkanie zakończyło się wygraną gości, a nowy gracz zaliczył wymarzony debiut. W 22. kolejce domownicy Signal Iduna Park podejmowali siedemnasty zespół z tabeli, HSV Hamburg. Po pierwszej połowie panował bezbramkowy remis, jednak piorunujący start w drugiej połowie doświadczyli gospodarze. Christian Pulisic posłał piłkę do swojego nowego kolegi, a ten wpakował ją za linię bramkową i w ramach celebracji bramki wykonał podwójne salto, znane kibicom oraz fanatykom Borussi, ponieważ tą samą cieszynkę wykonywał Aubameyang. Na 2:0 podwyższył Mario Götze, a klub dowodzony przez Petera Stögera zdobył całą pulę punktów.
Signal Iduna Park, Dortmund
Trzecie spotkanie z udziałem reprezentanta Belgii także można uznać za teatr jednego aktora. W 1/16 finału Ligi Europy Atalanta Bergamo podejmowała Borussię Dortmund, a mecz był bardzo interesującym widowiskiem. Pierwszą bramkę zdobył wspomniany już wcześniej Schürrle, a do przerwy prowadził Dortmund. Mimo to było bardzo nerwowo, ponieważ dwie bramki zdobył Josip Ilicić. Nadeszła 65. minuta gry i znowu nowy nabytek Borussi zdobył kolejną, już czwartą bramkę, w swoim trzecim występie- statystyka niesamowita! Kiedy sympatycy niemieccy pogodzili się już z remisem to Batshuayi zdobył jeszcze jedną bramkę, wbijając gwóźdź do trumny, wypracował bramkową przewagę w kontekście rewanżu, który rozegrany będzie za tydzień we Włoszech.
Przygotowana przeze mnie tabela, która przedstawia statystyki ostatnich napastników Borussi Dortmund
Imponująca średnia bramek na mecz, kapitalne występy oraz zaangażowanie sprawiły,  że władze drużyny Borussi Dortmund muszą poważnie zastanowić się nad sprowadzeniem wielkiego talentu piłkarskiego na zasadzie definitywnego transferu. Statystyki mówią same za siebie, a posługując się znanym powiedzeniem to początki są najtrudniejsze. Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii, toteż zapraszam do dyskusji :)